بیتزر BITZER

سرآغاز

کمپانی بیتزر BITZER یکی از برترین سازندگان فناوری تبرید و تهویه مطبوع در جهان می باشد. در سال ۲۰۲۰، این کمپانی که دفتر مرکزی آن در Sindelfingen آلمان قرار دارد، ۸۰۸ میلیون یورو فروش داشته است. Bitzer SE دارای ۷۲ نمایندگی است و تا سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۳۸۰۰ کارمند در سراسر جهان داشته است.

پیشینه

مارتین بیتزر در سال ۱۹۳۴ چیزی را که در آینده به بیتزر دگرگون گشت، با نام Apparatebau für Kältetechnik راه اندازی کرد. این کمپانی با ساخت شیرهای انبساط و کمپرسورهای پیستونی ۲ سیلندر DC آغاز به کار کرد. تا سال ۱۹۵۹، مارتین بیتزر کمپانی خود را به ۲۰۶ کارمند گسترش داده بود و فرآورده های خود را به ۵۶ کشور می فرستاد. در سال ۱۹۶۱، اولریش شوفلر، مدیریت کمپانی Bitzer Kühlmaschinenbau GmbH را پذیرفت. او تا هنگام مرگش در سال ۱۹۷۹ مدیر این کمپانی ماند که تا آن هنگام این کمپانی ۲۷۰ کارمند داشت، پس از مرگش پسرش پیتر شوفلر جانشین او شد.

گسترش

در سال‌های آینده، پیتر شوفلر بیش از ۴۰ نمایندگی را در هر پنج قاره راه اندازی کرد، در کشور هایی مانند آلمان، پرتغال، چین، استرالیا، آفریقای جنوبی، برزیل، اندونزی و ایالات متحده آمریکا. بیتزر سهامدار پویا در کمپانی های گوناگون است و به تازگی کمپانی دانمارکی سازنده راهکارهای کنترلی را در سال ۲۰۰۷، بخش خنک‌کننده جابچایی کمپانی فنلاندی در سال ۲۰۱۱، و به تازگی، کمپانی قدیمی Armaturenwerk را خریداری کرد. Bitzer در سال ۲۰۱۳ در همه ی کمپانی های های پیرو خود، بر یک سیاست زیست محیطی که بهینه سازی در منابع را انجام می دهد، پافشاری دارد و این کمپانی گواهینامه های گوناگونی را در این زمینه به دست آورده است.

با خرید کمپرسور BITZER بهترین کیفیت و بالاترین کارایی را به دست آورده اید. برای به دست آوردن هر دو، به سیستمی نیاز دارید که روان و باور پذیر کار کند. این کیفیت را هرگز نمی توان با فرآورده های ساختگی بی کیفیت که با قوانین، استانداردها و الزامات بین المللی در گسترش فرآورده ها همخوانی ندارد، به دست آورد. هنگامی که گفتگو از بخش های مکانیکی و الکتریکی برای کمپرسورهای شما می شود، تنها قطعات یدکی اصلی BITZER به شما امنیت بالاترین کیفیت و بهترین کارکرد را می دهد.

مهندسی در BITZER می‌گوید:نیاز به سرمایش همزمان با گرم شدن زمین همچنان یک درخواست جهانی می باشد. به همین روی است که او همچنان آینده حرفه ای خود را در صنعت سرمایش، تهویه مطبوع و پمپ حرارتی نیرومند می بیند. در BITZER، او راهی را ایجاد کرده است که نسل Z نیز به دنبال آن است: او کارهایی همراه با آینده نگری را دنبال می‌کند؛ تلاش هایی با «چشم اندازی» که بازخوردی نیکو بر جهان و همچنین زیست بوم ما دارد. به گفته مدیر منابع انسانی BITZER، متخصص جهانی در زمینه سرمایش، تهویه مطبوع و فناوری پمپ حرارتی، “پایداری به گونه ی فزاینده ای یک نهاد کلیدی در فرآیند مصاحبه شغلی ما است.” این چیزی است که به همه انسان ها برمی گردد، جدای از زمینه ی کاری آنها در کمپانی. هنگامی که از کارجویان می‌پرسیم که چرا می‌خواهند با ما کار کنند، پاسخ فراگیر این روزها این است که می‌دانند BITZER در باره ی پایداری و بهره‌وری انرژی تا چه اندازه پایبند است.

سبز تنها رنگ کمپانی نیست؛ این یک بخش جدایی ناپذیر از منش BITZER است: پایداری هسته اساسی کار کمپانی در هنگام گسترش و ساخت فرآورده ها  و بخش های فرآیندها است. درست از آغاز گفتگو پیرامون آسیب لایه اوزون در دهه ۱۹۸۰، BITZER تلاش های خود را بر روی گسترش کمپرسورهایی برای مبردهای طبیعی با پتانسیل کم گرمایش جهانی همگرا کرده است. BITZER کمپرسورهایی را برای مبردهای طبیعی مانند پروپان؛ از سال ۱۹۸۷، آمونیاک؛ برای سال های بیشتر و برای بیش از ۲۰ سال می سازد. افزون بر این، در گذر سال ها به بهینه سازی این مبردها ادامه داده است. برای نمونه، تازه ترین کمپرسورهای اسکرو آمونیاک در نمونه بزرگ، در کلاس کارکرد خود کارآمدترین هستند. افزون بر این، این کمپانی همواره در تلاش بر روی کنترل‌ گنجایش های تازه و همچنین کارآمدتر فرآورده های خود با گسترش و درآمیختگی فزاینده الکترونیک و نرم‌افزار برای کاهش بیشتر بهره وری از انرژی سیستم‌های سرمایش و تهویه مطبوع خود است. BITZER همچنین بهره مندی کارآمدی از دارایی مورد نیاز برای ساخت فرآورده های خود را پایبند می کند. BITZER همچنین پنل های خورشیدی را می سازد، همراه با یک سیستم در هم آمیخته حرارت و برق و یک سیستم ORC (چرخه رنکین آلی) گسترش یافته، ساخت و راه اندازی شده درونی، که انرژی را از گرمای از میان رفته می سازد، توربین بادی تازه خریداری شده – که در نزدیکی کارخانه BITZER است، می تواند بیش از ۶۵ درصد از برق خود را در آینده پدید آورد. بخشی از برق ساخته شده یک راست به ایستگاه های شارژ ترابری الکتریکی سرازیر می شود. اولریش هارم: «نمونه‌های بسیاری می باشند که نشان می دهند ما چندین دهه است که روی چشم انداز بی‌طرفی اقلیمی خود کار می‌کنیم. ما همواره فرآورده ها و فرآیندهای خود را بهینه سازی می کنیم و به کارکنان خود انگیزه می دهیم تا این راه را با ما بپیمایند – تا با هم بتوانیم جایگاه خود را در پشتیبانی از صنعتی ایفا کنیم که چشمانش را سخت به آینده دوخته است.

امروزه هرکسی که به دنبال کار در صنعت تبرید، تهویه مطبوع و پمپ حرارتی می باشد، می تواند بهره چشمگیری در انجام کار و پیشه به شیوه ای پایدار داشته باشد. چالش های پیش روی بخش تبرید و تهویه مطبوع بزرگ است و چشم انداز روشن کاری در این زمینه بسیار است. BITZER برای ایجاد پیوند با “نسل آینده خنک کننده” و برای برانگیختن توانایی های نیرو های جوان در زمینه های ویژه ی خود، کار های گوناگونی را انجام داده است. BITZER سالهاست که به آموزش جوانان در زمینه های گوناگون می پردازد. بخش های ویژه کنونی آن دربرگیرنده ی مدیر بازرگانی صنعتی ، مکانیک صنعتی، مهندس مکاترونیک، کارشناس فناوری فلزات، فناوری اطلاعات، طراح محصول فنی و کارشناس تدارکات انبار است. همه ی کارآموزان پس از گذراندن همراه با کامیابی آموزش ویژه ی خود، یک پیشنهاد کاری دریافت می کنند. بسیاری از آنها همچنین در جایگاه کارآموز در بخش فیزیکی دوره های گواهی دوگانه خود به BITZER می پیوندند. روزهای آشنایی، چرخش بخش ها و پروژه ها، و همچنین سمینارها و گشت و گذارها، به نسل آینده کارمندان کمک می کند تا با کمپانی و فرهنگ آن آشنا شوند. امکان ماموریت در بیرون از کشور، روزهایی که کارآموزان می توانند مدیران را در کار روزانه خودآگاه کنند، دریافت آموزش ویژه را به فرجام می رساند.

دوره های کارآموزی، پایان نامه ها و جایگاه های کاری درنگ های بیشتری را برای آشنایی ژرف در جهان فن آوری سرمایش، تهویه مطبوع و پمپ حرارتی در BITZER فراهم می کند. بنیاد شوفلر، که بیتزر بخش بزرگ آن است، همچنین بخت های پژوهشی را در صنعت از راه جایگاه های استاد و برنامه‌های جابجایی دانشجوی فرابومی افزایش می‌دهد.

برای گفتگو درباره ی خرید دستگاه های بیتزر BITZER در سبک های گوناگون با گروه نسیم تهویه آروند همراه باشید.