Blueair

بلو ایر Blueair

برند بلوایر (Blueair) یک برند سوئدی است که در زمینه ی ساخت دستگاه های تصفیه هوا به طور تخصصی فعالیت دارد. این برند مطرح و معتبر دارای گواهی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در ایالات متحده ی آمریکا است. همچنین دارنده ی گواهی انرژی استار و گواهی بدون اوزون (ARB) است. بلوایر همواره بهترین دستگاه های تهویه هوا را با راندمان بالا وارد بازار می کند. همچنین این برند تاییدیه هایی از آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا ( EPA ) ، انجمن ریه آمریکا ( ALA ) ، سازمان غذا و دارو آمریکا ( FDA ) و استاندارد اتحادیه اروپا ( CE ) را به دست آورده است.

دستگاه تصفیه هوا بلوایر مجهز به سیستم کنترل هوشمند آلودگی است و با بهره گیری از تکنولوژی HEPASilent که به دست خود بلوایر این فن آوری آفریده شده است، هوای پاک را برای محیط شما به ارمغان می آورد. این تکنولوژی آمیزه ایست از فیلتراسیون مکانیکی و الکترواستاتیکی. همچنین از صدای کم و راندمان بالایی برخوردار است. از این رو بی تردید در لیست بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه هوا قرار دارد. افزون بر بخش های گفته شده، فیلتر هپا دارای چنان قدرتی است که می تواند ۹۹/۹۷ درصد ذرات معلق موجود در هوا را از میان می برد. به گفته ی بهتر این فیلتر توانایی جذب ذراتی تا ۱/۰ میکرون را دارد. جنس فیلتر هپا از پنبه، فایبرگلاس و یا فیبر، شیشه به همراه قابی آلومینیومی است. از همین روی توانایی بالای آن در فیلتر کردن، یکی از پرکاربردترین فیلترهای تصفیه هوا است. میزان عملکرد آن به ضخامت و قطر فایبرهای آن بستگی دارد و البته پس از گذشت مدت زمانی نیاز به جایگزینی دارند. فیلتر هپا (HEPA) در واقع سر واژه ی کلمات High Efficiency Particular Arresting است که برابر با توان بالا در گرفتن ذرات می باشد. به همین روی است که از این فیلتر به گونه ی گسترده در بیمارستان ها و حتی اتاق عمل استریلیزه نیز به کار می رود. پس نه تنها برای کسانی که آسم یا آلرژی دارند، که برای همه ی کسانی که در محیط های بسته نیازمند دستگاه تصفیه هوا می باشند، کارآمد می باشد.

دستگاه های تصفیه هوا معمولا به گونه ی ایستاده، رومیزی، اتومبیل و صنعتی ساخته می شوند.همه ی دستگاه های تصفیه هوا بلوایر به گونه ی سه سری اصلی کلاسیک (classic)، سنس (sence) و پرو (pro)  است. سری سنس از فیلتر هپاسایلنت پلاس برخوردار است و گونه ی کلاسیک آن همانجور که می شود از نامش پیش بینی کرد، دارای فیلتر هپاسایلنت است.

دستگاه های تصفیه هوا بلوایر یکی از بهترین دستگاه های تصفیه هوا است، زیرا افزون بر فیلترهای نام برده، دارای راندمان بالایی هستند که به کمک سیستم SurroundAir بلوایر می توانند هوا را حتی از کناره ­­ها و پایین نیز تصفیه کنند. یکی دیگر از برتری های این دستگاه تصفیه هوا، نرم افزار Blueair Friend آن است که با جایگذاری آن بر روی تلفن همراه خود، می­­توانید تنظیمات آن را از راه دور کنترل کرده، از هشدار جایگزینی فیلتر آن به سادگی آگاه شوید و همچنین از آگاهی های پزشکی آن نیز بهره ببرید.